Podajnik na ręczniki papierowe

Dozowniki na ręczniki papierowe to niezbędne wyposażenie łazienek w miejscach, gdzie zdecydowano się na ten system osuszania dłoni. Ich zastosowanie nie tylko ułatwia dozowanie kolejnych odcinków papieru oraz zwiększa ich wydajność, ale również zabezpiecza je przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Podajnik na ręczniki papierowe jest więc niezbędny dla zachowania właściwego poziomu higieny w łazience. Jaki model wybrać? Podpowiadamy.

Podajnik na ręczniki papierowe w roli

Ręczniki papierowe w rolce to jedne z najczęściej wybieranych modeli do osuszania dłoni w łazienkach użyteczności publicznej, ale również wśród firm sprzątających oraz pracowników kuchni. Ich zaletą jest wygoda użytkowania oraz stosunkowo niska cena. Aby jednak w pełni spełniały swoje funkcje, warto zadbać o właściwy podajnik na ręczniki papierowe. Modele do papierów w roli wyposażone zostały w specjalne ostrze, które ułatwia dozowanie kolejnych odcinków papieru, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko wytrzeć ręce lub powierzchnie. Wygodną propozycją są również specjalne podajniki przenośne z rączką, dzięki którym potrzebne produkty higieniczne można mieć zawsze przy sobie.

Podajnik na ręczniki papierowe w składce

Ręczniki papierowe w składce to rozwiązanie bardziej higieniczne od modeli w roli. Fakt ten wiąże się z wygodnym dozowaniem oraz specjalnym składaniem ręczników, dzięki któremu można uniknąć zamoczenia i zabrudzenia kolejnych składek. Dozownik w tym przypadku jest bardzo ważny, ponieważ ułożenie stosika składek na blacie często wiąże się z nadmiernym zużyciem oraz stratami. Urządzenia tego rodzaju pozwalają również znacznie ograniczyć ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych.

Automatyczny podajnik na ręczniki papierowe

Nowoczesny podajnik na ręczniki papierowe z systemem automatycznego dozowania to rozwiązanie idealne do miejsc o podwyższonych standardach higieny. Podczas dozowania kolejnych odcinków ręcznika każdy użytkownik dotyka jedynie pobieranego odcinka papieru, który ma wymiary odpowiadające potrzebom związanym z osuszeniem dłoni.