Słowniczek

Środki czystości

Kwas - to związek chemiczny posiadający właściwości żrące o PH w skali od 1-6. Środki czystości posiadające kwaśne stężenie doskonale nadają się do czyszczenia zabrudzeń nieorganicznych np. kamienia, osadów z twardej wody, rdzy, betonu i innych trudnych zabrudzeń w przemyśle. Doskonale sprawdza się do gruntownego czyszczenia wszystkich powierzchni odpornych na kwasy. Płyny i preparaty do sprzątania występują zazwyczaj w czerwonym kolorze aby odróżnić je od reszty.

Obojętne - to związek posiadający neutralne PH w skali 7. Środki czystości o tym stężeniu to produkty uniwersalne doskonale sprawdzające się w myciu szyb i luster, mebli, drewna oraz innych powierzchni zmywalnych.

Zasada - to związek chemiczny posiadający właściwości odtłuszczające o PH w skali od 8-14. Środki czystości posiadające zasadowe stężenie doskonale nadają się do czyszczenia zabrudzeń organicznych np. tłuszcze, pleśń i innych zanieczyszczeń w kuchni czy przemyśle spożywczym.

PH - skala określająca stężenie środka chemicznego. W środkach czystości określa kwasowość produktu 1-6, obojętność 7 oraz zasadę 8-14.

Skala PH - skala wynosi 1-4.

Koncentrat - środek do rozcieńczenia z wodą według zaleceń producenta. Zwiększa wydajność i ekonomiczność środków czystości, 1L wystarcza na 100L wody - należy korzystać zgodnie z zaleceniami Producenta, celem osiągnięcia pożądanych efektów.

Gotowy do użycia - środek czystości przygotowany do użycia, produkty występują głównie w butelkach z rozpylaczem.

 

Artykuły papierowe

Celuloza - surowiec wykorzystywany do produkcji artykułów papierowych, wysokiej jakości materiał dzięki któremu papier uzyskuje najwyższą jakość.

Makulatura - surowiec wtórny, otrzymywany głównie z ponownego przetworzenia papieru.

Ręcznik typu ZZ - ręczniki papierowe składane na zakładkę, stosuje się je zazwyczaj do podajników. Produkt występuje w różnych wymiarach, przyjęto średnio wymiar jednego listka na 25x23. Należy pamiętać aby sprawdzić jaki wymiar listka jest odpowiedni do danego podajnika.

Ręcznik Matic - ręczniki papierowe w roli przeznaczone do automatycznych podajników papieru. 

 

Sprzęt

Dozownik - jest to urządzenie, które pozwala dozować różnego rodzaju środki. W zależności od wyboru zastosowania, możemy dozować w ten sposób mydło, środki czystości czy płyny do dezynfekcji. Urządzenia występuje w dwóch formach, na przycisk lub automatyczne na czujnik.

Podajniki - urządzenie wykorzystywane do artykułów papierowych takich jak ręczniki, papier toaletowy czy serwetki. Podajnik do papieru może być ręczny lub automatyczny.

 

Szanowny Kliencie,

W dniach 19-31 grudnia sklep stacjonarny będzie nieczynny.

Zamówienie internetowe realizujemy bez zmian.

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl